İdeal Burun Şekline Nasıl Karar Verilir

İdeal Burun Şekline Nasıl Karar Verilir, Burun Estetiği İstanbul

İdeal Burun Şekline Nasıl Karar Verilir

Önce fiziksel muayeneniz yapılır. Fiziksel incelemede burnunuzdaki şekil bozukluğu, ne tarz bir operasyon yapılması gerektiği, cildinizin kalınlığı, burnunuzun ucundaki kıkırdak dokunun sertliği, burun iç kısımdaki nefes almayı etkileyen sorunlar (burun orta hat eğriliği, burun eti şişmesi) tespit edilir. Fiziksel özelliklerinizin ameliyatın sonucuna nasıl etki edeceği ortaya çıkar.

Daha sonra burnunuzun farklı açılardan fotoğraflarını çekeriz. Bu fotoğrafları ameliyat öncesi ve sonrası değerlendirmelerinde ve uzun vadeli kontrollerde kullanmak üzere arşivleriz.

Ardından sizin nasıl bir burun istediğinizi öğreniriz. Yüzünüzün geneli üzerinde yapılan detaylı hesaplamalar sonucunda beklentinizin ne kadarının yapılabileceğini ya da eğer yapılamıyorsa sebeplerini ve ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme sahip olabileceğiniz fotoğraflarla açıklarız.

Rinoplasti’nin amacı estetik, çekici ve nefes alan bir buruna kavuşmanızı sağlamaktır. Bazen sizin hayal ettiğiniz burun yüzünüzün genel hatlarıyla uyum sağlamayabilir. Yüzünüzün altın oranını bozabilir. Burnunuzun şekli ve boyutu, yüzünüzün genel şekli, alnınızın ve çenenizin boyutuyla da uyumlu olmalıdır. Bunun için yüzünüzü cepheden dikeyde üç, yatayda beş ayrı parçaya ayırarak hesaplıyor, profildense alın ve çene çıkıntınızla uyum sağlayacak şekilde hesaplama yapıyoruz. Sonuç olarak yüzünüze en uygun burun şekline birlikte karar veriyoruz.